سفره عقد


قابل دريافت در : تهران( نواحي شمال , جنوب , شرق , غرب , مركز) ، اصفهان( نواحي شمال , جنوب , شرق , غرب , مركز) ، البرز( نواحي كرج مركز , عظيميه , گوهر دشت , جهانشهر , باغستان , گلشهر , مهرشهر , حصارك , محمدشهر , فرديس , انديشه , هشتگرد , گرمدره) ، البرز( نواحي كرج مركز , عظيميه , گوهر دشت , جهانشهر , باغستان , گلشهر , مهرشهر , حصارك , محمدشهر , فرديس , انديشه , هشتگرد , گرمدره)

توضیحات سرویس
سفره عقد یکی از سفره‌های سنتی ایرانی است که در مراسم عقد و یا هنگام عروسی پهن می‌شود و عروس و داماد بر سر آن می‌نشینند و به خطبه عقد گوش فرا می‌دهند. سفره عقد در اکثر شهرهای ایران رواج دارد.
در سفره عقد شش ظرف وجود دارد که هرکدام محتوی چیزی است که بیانگر آرزویی برای عروس داماد است. ظروف سفره عقد معمولاً شامل: گردو، بادام، فندق، نان و نبات و تخم مرغ می‌باشند. در میان این ظروف سفره عقد، ظرف هایی از شیرینی و نان پنیر وسبزی، جام هایی از عسل و ماست که کنایه‌ای از شیرینی و ترشی در کنار هم در زندگی مشترک می‌باشند قرار دارد . تخم مرغ در سفره عقد نمادی است برای باروری و زایش اولاد توسط عروس ونان نمادی برای برکت ورزق وروزی است.نبات برای شیرین کامی و...
از اجزای دیگر سفره عقد: قرآن مجید، آیینه، شمعدان، جانماز، نقل و سکه، کاسه نبات، گل و میوه، عسل و کله قند، جا حلقه ای، ادویه، برنج، گندم، نمک و ترمه و ... می باشد. البته در همه جا تمام این وسایل را داخل سفره عقد قرار نمی دهند و در اکثر مواقع سفره عقد متشکل از برخی از وسایلی است که ذکر شد.
انواع سفره عقد: سفره عقد ساده، سفره عقد سنتي، سفره عقد كريستال، سفره عقد آينه به همراه گل آرايي سفره عقد و شمع آرايي سفره عقد و ميز نامزدي مي باشد.

هزينه و روش پرداخت: 

  • هر شركت جداگانه با توجه به ميزان كار و وسايل تزئيني براي سفره عقد هزينه اعلام مي دارد.
  • قيمت سفره عقد ها بر اساس نوع ظروف انتخابي، ميزان گل آرايي مجالس سفره عقد، نوع گل انتخابي و ... متفاوت مي باشد.
  • براي ديدن هزينه سفره عقد وارد پروفايل شركت ها شده و نمونه كارها به همراه قيمت هاي وارد شده را مشاهده كنيد و درخواست مورد نظر خود را به شركت ارجاع دهيد.
  • شما مي توانيد حين ثبت درخواست و يا بعد از ثبت آن به صورت آنلاين، اعتباری و يا به صورت نقدي مبلغ هزينه مربوط به انجام سرويس را پرداخت نماييد.


تعداد خدمات انجام شده

تعداد متخصص

تخفيفات ويژه

همكاران ما

آخرين سفارش ها

نظرات مشتريان

اگر در كارتون حرفه اي هستيد و دنبال توسعه كسب و كارتون هستيد به هومينو بپيونديد.

عضويت
آدرس دفتر مركزي : تهران- خيابان انقلاب - خيابان دانشگاه - بعد از تقاطع روانمهر - پلاك 126
021-61906 66962046
info@homino.ir