• عید سعید غدیر خم و پکیج ویژه هومینو

عید سعید غدیر خم و پکیج ویژه هومینو

ارسال شده در: هومینو | ۰

عید سعید غدیر خم و پکیج ویژه هومینو

غدیر خم نام ناحیه‌ای میان مکه و مدینه است که پیامبر اسلام در حجهالوداع، علی را «ولی» پس از خود اعلام کرد. ۱۸ ذی‌الحجه، سالروز این واقعه میان شیعیان به عید غدیر خم شهرت دارد.

بدین ترتیب سالروز منصوب شدن حضرت علی(ع) به جانشینی پیامبر اسلام و انتقال حکومت به ایشان، در نزد شیعیان به عید غدیر خم شهرت داشته و در ایران نیز این روز نه­ تنها به عنوان روزى تاریخى‏ بلکه به عنوان یکی از ‏اعیاد اسلامى‏، مذهبی و تعطیلات رسمی مطرح و ثبت شده است.

عید بودن غدیر

غدیر، نه تنها به عنوان «روزى تاریخى‏» ، بلکه به عنوان یک‏«عید اسلامى‏» مطرح است. عید بودن این روز، مراسم و سنت‌­هاى خاص خود را در مناطق مختلف ایران به همراه دارد. مسلمانان به جشن و شادمانى پرداخته و برشکوه این روز می ­افزایند.

خود حضرت رسول نیز به این نکته اشاره و تصریح فرموده است، از جمله در روایتى که ‏مى ‏فرماید: «روز غدیرخم، برترین اعیاد امت من است، روزى است که خداى‏ متعال مرا فرمان داد تا برادرم على‏ بن ابی‏طالب را به عنوان ‏پرچمى هدایتگر براى امتم تعیین کنم که پس از من به وسیله او راهنمایى شوند، و آن، روزى است که خداوند در آن روز، دین راکامل ساخت و نعمت را بر امتم به کمال و تمام رساند و اسلام را به عنوان دین، برایشان پسندید.»

امیدواریم همراه با متخصصین مجرب هومینو، بتوانیم انجام مراسم شما را به بهترین نحو انجام دهیم.

آخرین ارسال ها از

ارسال پاسخ