۷ راهکار برای کم کردن مصرف پلاستیک

ارسال شده در: هومینو | ۰

 

۷ راهکار برای کم کردن مصرف پلاستیک

 

محیط زیست به عنوان بستر حسات و پشتوانه تمامی کشور ها و انسان ها به حساب می آید . آلودگی محیط زیست توسط انسان ها سالیان دراز است که ادامه داشته و به عنوان یک مشکل و معضل جدی و فرا کشوری تمام کشور های جهان را درگیر به خود کرده است . حفاظت از محیط زیست یک وظیفه همگانی است و مربوط به شخص یا ارگان خاصی نمی باشد . هرشخص باید در درون خود نسبت به محیط پیرامون خویش احساس تعهد داشته باشد .

 

 

? آلودگی توسط پلاستیک یکی از معضلاتی است که محیط زیست ایران و جهان با آن دست به گریبان است . از آنجا که تجزیه پلاستیک قرن ها طول خواهد کشید وتولید و بازیافت آن نیز هزینه بر است بهترین راه ، تغییر سبک زندگی و کم کردن استفاده از پلاستیک در زندگی روزمره ماست . این ۷ راه راه حل هایی ساده اما موثر برای کم کردن مواد پلاستیکی می باشد :

 

  1. استفاده نکردن از ظروف یکبار مصرف ، این ظروف حاوی مواد سرطان زا بوده و تجزیه آن چند صد سال به طول می انجاد

 

 

  1. از خری میوه و سبزی جات بسته بندی شده پرهیز کنید و به جای آن میوه و سبزی جات باز بخرید .

 

۳.اگر شغل و فعالیت شما به طریقی هست که همیشه غذای خود را بیرون از خانه و در رستوران ها میخورید با خود قاشق یا چنگال به همراه داشته باشید تا از قاشق و چنگال پلاستیکی استفاده نکنید

 

۴. استفاده از نی های کاغذی به جای نی های پلاستیکی. نی های کاغذی به علت سلولزی بودن جذب طبیعت میشوند و آلودگی شدیدی ندارند.

 

  1. همیشه در کیف یا کوله پشتی خوب ظرف آب داشته باشید تا مجبور به خرید آب معدنی نشوید . هرروزه تعداد زیادی از بطری های اب معدنی به ضایعات شهری اضافه می شوند .
  2. همیشه هنگام خرید همراه خود کیسه ببرید تا خرید های خود را درون آن گذاشته و کیسه نایلونی جدیدی نگیرید. بهترین کار استفاده از کیسه های پارچه ایی است که عمر بالایی دارند و به راحتی فرسوده نمیشوند و مدت بسیار طولانی میتوان از آن استفاده کرد.

 

 

۷.استفاده از موادی مانند اکلیل که مواد ریز پلاستیکی دارند را متوقف کنید.این مواد به علت ریز بودن در همه جا پراکنده شده و باعث الودگی آب و خاک میشوند

 

 

 

 

 

 

 

زندگی نو با هومینو
هومینو کارشناس آنلاین خدمات خانگی

سامانه درخواست آنلاین خدمات خانگی و اداری

 

 

ارسال پاسخ