خواص دلار

ارسال شده در: هومینو | ۰

خواص دلار

دَلار یکی از چاشنی های میوه های ترش و مرکبات است که در گیلان و مازندران تهیه می شود.

دلار که به آن نمک سبز گیلان نیز گفته می شود، را هم وطنهای گیلانی درست میکنند و با خیار و گوجه سبز و . . . مصرف میکنند .

خواص دلار

از عمده خواص این نمک سبز می‌تواند ضد نفخ بودن پاکسازی مجاری تنفس و پاکسازی معده و ضد اسید معده، گرمی معده و مصلح مواد غذایی اشاره کرد.

طریقه درست کردن دلار

این نمک در گیلان با سبزی های خاص تولید می‌شود که در سایر شهرها موجود نیست . البته می‌توان با برخی سبزی های دیگر نیز این محصول را تهیه کرد ولی طعم واقعی نمک سبز تولید نمی‌شود، زیرا طعم واقعی فقط با ترکیب چند سبزی خاص تولید می‌شود .
نمک سبز که در زبان گیلکی به آن درار یا دلار گفته می‌شود در ظرفی سفالی به نام نمک یار سابیده و له می‌شود. سبزیجات محلی در آن استفاده می‌شود که مورد استقبال مردم نیز قرار گرفته است.

دلار که با نمک مخلوط میشه و به هر دو صورت خام و پخته در انواع خورشتها و کنارغذاییهای شمالی و با ماست، ماست و خیار، با میوه جات مخصوصا میوه های ترش مثل پرتقال سیب ترش کیوی آلوچه چاقاله و سبزیجات و تو سکنجبین با کاهو سرو میشه.

در تهیه این محصول از سبزیجات زیر استفاده می شود چوچاق ، گیشنیز ،خالواش و نعناع

سبزی‌های چوچاق و خلواش (خالیواش) معمولاً در روستا‌های شمالی بصورت خودرو رشد و یا اینکه توسط روستائیان کاشته و در بازار‌های محلی عرضه میگردد.

  • برای ساییدن دلار می توانیم از دستگاه غذاساز استفاده کنیم ولی به خاطر تماس نعنا با تیغه فلزی دستگاه مواد سبزی خیلی زود تغییر رنگ داده و تیره تر از حالت سنتی می شود. به همین دلیل باید خیلی سریع سبزیجات را له کرد و خالی کرد.

حتما بخوانید:

چگونگی تمیز کردن فر

توصیه هایی برای سلامتی در فصل زیبای پاییز

تاثیر گیاهان بر سلامت روحی افراد

 

ارسال پاسخ